Süt Maskesinin Cilde Faydaları

Mart 11, 2019 181 1 0

Süt Maskesinin Cilde Faydaları

Süt; cilt bakımı ve güzellik alanında eski çağlardan beri kullanıldığı bilinen bir üründür. Cilde ve sağlığa faydaları son derece fazladır. Günümüzde, çok sayıda hazır cilt bakım ürünleri satışta olsa da, son yıllarda doğal bakımlara yönelim artmıştır. Bu doğal bakımlar içerisinde süt ve yoğurdun kullanımı çok yaygındır. Evde yapılabilecek süt maskeleri ile birçok güzel etki sağlanabilir.

Botoks Etkisi Yaratan Süt Maskesi

Cildin canlanması, gergin ve genç görünmesi için evde doğal süt maskesi hazırlanabilir. Düzenli uygulamada sonuçlar şaşırtıcı ve mutluluk verici olacaktır. Bu maske için; çok az miktarda tuz, 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 tatlı kaşığı doğal bal, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 yumurtanın sarısı iyice karıştırılır. Karışım cilde sürülür ve 10 dakika kadar bekletilir. Ardından karışımdan bir miktar daha tekrar sürülür. Bu ikinci kat da 10 dakika kadar bekletilmelidir. Son olarak üçüncü defa ve üçüncü kat olarak bir defa daha sürülür. Sonuncu 10 dakikalık beklemenin ardından cilt ılık su ile yıkanmalıdır. Bu maske haftada 1 defa uygulanabilir.

Siyah Noktalar Ve Kırışıklıklar İçin Süt Maskeleri

Siyah nokta sorunu yaşayanlar, sütün mucizelerinden yararlanabilirler. Bunun için; 1 su bardağı süt kaynatılır. Kaynarken içine 1 adet rendelenmiş turp eklenir. Ortalama 3 dakika daha kaynaması sağlanır. Karışım ocaktan alınır ve 24 saat süreyle buzdolabında bekletilir. Bunun ardından hazır hale gelir. Cilde sürülerek ortalama 15 dakika bekletilmelidir. Haftada 3 defa uygulandığı takdirde siyah noktalardan kurtulmak mümkündür.

Kırışıklar için de süt içerikli bir maske hazırlanabilir. Bunun için 1 adet yaş mayaya ihtiyaç vardır. Yarısı alınarak bir kaba konur ve içine 2 yeme kaşığı ılık süt eklenir. Karışım iyice karıştığından emin olduktan sonra cilde uygulanır.

Ortalama 10-15 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Ardından ılık su ile temizlenir. Bu maske, kırışıklıklar için haftada 2 defa uygulanabilir.

Tags: anne sütü maskesi yapanlar, bal ve süt maskesi faydaları, süt maskesi sivilce için Categories: Güzellik, Sağlık
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    gayet güzel deneyceğim teşekkürler

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir