Kaş Kalemi Nasıl Seçilmelidir

0 57

Kaşların ve kaşlara verilen önemin artması ile kaş uygulamaları, kaş boyama teknikleri, kaş kitleri oldukça tercih edilir duruma geldi. yüzünüzde ilk bakışta dikkat çeken ve adeta kendinize bakımın aynası niteliğinde olan kaşlarınıza uygulayacağınız yöntemler doğru ve bilinçli yapılmalıdır. Kaş yapısı bilinmese de hassas bir yapıya sahiptir. Kaş kalemi nasıl seçilmelidir, ne tarz kit kullanılmalı, kaş boya teknikleri nelerdir? Gibi soruları araştırıp öğrenip ona göre kaşlarınıza uygulamanız doğru olacaktır.
Kaş yapıları
 2005 öncesinde daha çok ince kaş yapılarını görmek mümkündü. Fakat gerek Avrupa da gerek türkiye de bu yıllarda kalın kaş yapılarını ve daha az kavisleri görmekteyiz. Kalın kaş yapısına sahip olamayan hanım efendiler bu moda akımına uymak ve doğal görünümlerini desteklemek için kaş boyama işlemi yapılmaktadır. Böylelikle kaş kalemi nasıl seçilmelidir ve nasıl sürülmeli sorusu kendini göstermiş oldu.
 Kaş kalemini seçerken ten renginizi ve saç renginizi iyi tanımalısınız.
 Kaş kalemini seçerken ten renginizden koyu renkte seçmeniz gereklidir.
 Kaşların belirgin olması için ve yüzünüzde daha göze çarpması için saç renginiz ile aynı tonlarda seçmelisiniz.
 Kaş kaleminiz yumuşak ve sürülmesi kolay bir yapıda olmalıdır.
 Kaş kaleminiz tutuşu kolay ve kaşınıza zarar vermemesi için uygun olmalı.
 Kaş kaleminizi seçerken içeriğine dikkat etmeli ve alerjen uyarısını dikkat etmelisiniz.
 Kaş kalemi seçeceğinizde mümkünse makyozünüz veya kuaförünüzden destek almalısınız.
 Yine kaş kaleminizi alırken kaş fırçasınız bulunmasına veya kaşlarınız için ihtiyaç duyduğunuz unsurlara yer verilip verilmemesi de oldukça önemlidir.
Kaş kaleminizi seçmeniz kadar uygulamanızda oldukça önemlidir. Kaş kalemi uygulaması seçimi kadar zordur. Kaş kaleminizi sürmeden önce mutlaka kaşlarınızı kaş fırçasını ile taramalısınız, kaşlarınızı taramanız doğru boyama için oldukça önemlidir. Kaşlarınızı taradıktan sonra kaşlarınızı boyayarak kaşlarınız arasında ki boşlukları doldurabilirsiniz. Kaş boyama bittikten sonra tekrar kaşlarınızı taramanız yine oldukça önemli. Aksi halde boyarken kalemi doğru yönde uygulamadıysanız kaşlarınız ters yöne olabilir veya yapısı bozulabilir. İkinci fırçalama işleminden sonra istenirse kaş kiti kullanılabilir ve kiti uygun tonda tekrar kaşlarınızı boyatabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.