Gençlerin Sokak Modası

0 16

Ülkemizde ki genç nüfus moda markalarının da ilgisini artıyor. Özellikle de sokak modası ülkemizde yeni yeni şekillenirken gençler özgürlüklerini giyim tarzlarına da yansıtıyorlar. Gençlerin sokak modası akımlarında özgür çizgiler ağır basarken spor ancak salaş olmayan giyim tarzları büyük ilgi görüyor.

Genç kızların son yıllarda sokak modası giyimlerindeki ağırlıklı tercihleri dar kesim ve düşük bel pantolonlar. Düşük bel son yıllardaki en büyük ve etkili moda akımı oldu diyebiliriz. Ancak düşük bel giymek isteyen bayanların mutlaka dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunuyor. O da bel ölçüleri. Çünkü kalın bir bele ya da geniş basenlere sahip bayanlarda yapılan düşük bel pantolon tercihi tam bir facia ile sonuçlanabiliyor. Özellikle de bel ve göbek bölgesinde fazlalıkları bulunan bayanlarda bu tip pantolonlar çok daha çirkin bir görünümün ortaya çıkmasına neden oluyor. Üniversiteli gençlik düşük bel pantolonun üstüne dar body ve şık bluz giyerek kıyafetlerini kombine ederken gençliğin son dönem popüler sokak modası ayakkabısı olarak ise Converse ayakkabı modelleri öne çıkıyor.

Kumaş giymeyi sevenler için ise takılar daha da önem kazanıyor. Takı elbise uyumu öne çıkarken bu uyumu başarı ile yakalayan kişiler sokak modasının daha da başarılı şekilde yayılmasını sağlıyorlar. Ayırca bayanlarda çanta ayakkabı uyumu da dikkat çekiyor. Artık bayanlar moda konusunda çok daha ilgili ve günlük giysilerinde bile sokak modası çizgisini yansıtıyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.