2020 Tesettürlü Gelinlik Modelleri

0 15

Bir insanın hayatında en unutamayacağı anların başında düğünü gelmektedir. Bu yüzden düğünde giyilen gelinlikler ve damatlıklar son derece önemlidir. Bu yüzden bu önemli geceye hazırlanırken kıyafetimizi son derece titiz seçmek zorundayız. Saçıyla, ayakkabısıyla, makyajıyla ve gelinlik ile o gecenin prensesi sizlersiniz.

Tesettürlü Gelinlikler Nereden Bulunur

Genelde kapalı bayanların tercih ettiği bu tesettürlü gelinlikler çok fazla sayıda üretilmemektedir. Bunun nedeni bu tarz gelinliklere rağbetin az olmasındandır. Bu yüzden genellikle bu tarz gelinlik üreten yerleri araştırıp bulmanız gerekir. Fakat bir başka şekil olarak normal bir gelinlik beğenip bunu tesettürlü modele çevirebilirsiniz.

İlk yapmanız gereken kafanızda bir gelinlik tasarlamak olacak. Bu tasarladığınız gelinliği mağazalara bakarak bulabilirsiniz. Tabi bu gelinlik modeli kapalı değil açık olabilir. Yapmanız gereken tek şey danteller ile gelinliğin üst tarafını kapatmak olacaktır. Genellikle tesettürlü hanımlar bu yöntemi izlemektedirler.

Tabi bu işlemleri yapacağınız yeri çok iyi seçmelisiniz. Daha önce tecrübesi olan ve kaliteli işler yapan yer ile çalışmalısınız. Gelinliğin üst tarafını kapattıktan sonra geriye bir tek baş bölgesi kalmaktadır. Baş bölgenizi de kendi stilinize göre bir duvak seçerek kuaförlerde tesettürlü gelin başı yaptırabilirsiniz.

Normal Gelinlik ile Tesettürlü Gelinlik Arasındaki Farklar

Normal gelinlik ile tesettürlü gelinlik arasında çok bir fark yoktur aslında. Aynı seçilen gelinlik modelinin sadece üst tarafı kapalı ve özel dikimdir. Bu yöntem ile kendinize has bir gelinliği oldukça rahat tasarlarsınız. Bu iki tür arasında tesettürlü gelinlik fiyatları biraz daha pahalıdır. Bunun tek nedeni de üst tarafın kapanması ve terzilik işidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.